Wojowniczka Anika Łozińska 24-02-2020

03 lutego 2010 roku nasza uczennica Anika Łozińska (klasa I PG) odebrała od prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego stypendium za osiągnięcia sportowe. W honorowej imprezie uczestniczyła również pani dyrektor Małgorzata Śliwińska. Z dumą wspierała Anikę, z dumą też przekazujemy Wam skróconą historię jej sukcesów na polu walki. No właśnie. Anika walczy od niemal 14 lat. W wieku trzech lat rozpoczęła się jej przygoda z judo. Wychowana w sportowej rodzinie, tata i brat mogą pochwalić się czarnymi pasami, niemal każdy dzień spędza na macie i siłowni. Należy do koszalińskiego Klubu Judo Samuraj, a jej trenerem i mentorem jest pan Andrzej Adamski. W kwietniu 2019 odbyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Chęcinach. W mistrzostwach uczestniczyło ok. 400 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Anika walcząca w kategorii do 63 kg zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski w judo.
Medalistka i mistrzyni Polski w Computer College to dla naszej społeczności ogromny zaszczyt. Determinacja, wyjątkowa siła woli i pasja sprawiają, że Anika codziennie, od poniedziałku do soboty przez dwie godziny pracuje nad swoją wydolnością na siłowni, a kolejne dwie na macie. Taki tryb życia wymaga doskonałej organizacji, przecież oprócz sportu jest też szkoła, przyjaźnie i zwyczajne życie.
Z ogromną przyjemnością publikujemy inne osiągnięcia Aniki i mamy nadzieję, że będą dla Was inspirujące:
1. Junior European Judo Cup Poznań 3-4.08.19 -7miejsce

2. Baltic Sea Youth Games Szwecja-Karlstad 3-7.07.19 -2 miejsce

3. Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Jezierzyce 30.03.19 -1miejsce

4. Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo Poznań 23-24.03.19 -1miejsce

5. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Chęciny 27.04.19 -1miejsce

Z ostatniej chwili:). Wczoraj, 20.02.2020, w turnieju w Opolu Anika zajęła trzecie miejsce. Znowu na podium. Gratulujemy:)!

Partnerzy